Rusza Puchar Świata w bobslejach. Polska Kadra Narodowa upamiętni 100 lecie niepodległości.

Rok 2018 jest ważny dla Polski ze względu na obchody stulecia odzyskania niepodległości. Również Polski Związek Bobslei i Skeletonu chce włączyć się w tę wyjątkową celebrację. Podczas pierwszego Pucharu Świata w sezonie 2018/2019, który rozegrany zostanie na łotewskim torze w Siguldzie zawodnicy Kadry Narodowej Bobslei wystartuję w specjalnie stworzonych na tę okazję strojach. Branding upamiętniający 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości znajdzie się także na bobsleju. Motywy umieszczone na sprzęcie sportowym pojawią się również w mediach społecznościowych PZBiS a na stronie internetowej będzie można poznać sto najciekawszych historycznych faktów związanych z polskimi bobslejami. 

W tym roku wiele wydarzeń i imprez łączy swoje inicjatywy z okazją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz duma z naszej polskiej historii. Polski Związek Bobslei i Skeletonu również nie przechodzi obojętnie obok tak wielkiego wydarzenia. Dlatego na inaugurację Pucharu świata w sezonie 2018/2019 przygotowaliśmy specjalny motyw graficzny oraz zaprezentowanie znanych i mniej znanych faktów z historii polskiego sportu oraz bobslei.

 

“Odzyskanie przez Polskę niepodległości to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii naszego kraju. Polski Związek Bobslei i Skeletonu postanowił włączyć się do świętowania tego wydarzenia. Tym bardziej, że przez ostatni wiek sport był niezwykle ważnym elementem życia Polaków. Odnosiliśmy ogromne sukcesy, a o niektórych kibice być może nawet nie wiedzą. Również polskie bobsleje w czasie trwania niepodległości mają się czym poszczycić, dlatego jestem przekonany, że nasza akcja podniesie świadomość kibiców.Mam nadzieję i wielką wiarę w to, że następne stulecie dziejów Polski będzie opisywane także przez pryzmat sukcesów naszych reprezentantów na Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata a polscy bobsleiści, skeletoniści i para-bobsleiści będą pośród najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego sportu.” –mówi Szczepan Marek Wiśniowski, prezes Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu.

Zawody w Siguldzie tak jak cały cykl Pucharu Świata w sezonie 2018/2018 będzie transmitowany na kanałach sportowych Polsatu Sport. W ramówce znalazły się zarówno zawody skeletonistów jak i bobsleistów. Pierwsze relacje zaplanowane są z łotewskiego w dniach 7-9 grudnia. Wierzymy, że ten fakt dodatkowo pozwoli dotrzeć naszej akcji do szerszej grupy odbiorców zarówno w naszym kraju jak i zagranicą stąd na bobsleju znajdą się napisy zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Transmisje z pucharu świata w bobslejach to szansa na pokazanie wszystkim sympatykom sportów zimowych ekscytującej i niezwykle dynamicznej rywalizacji zimowej formuły jeden. 

Na całym świecie zmagania bobsleistów obserwuje ponad 600 mln ludzi, mam nadzieję że w tym sezonie także polska publiczność dołączy do grona kibiców, wspierając polskich zawodników.

Reprezentacja polski wystartuje w zawodach dwójek i czwórek męskich w cyklu pucharowym. Przyszłość przed bobslejami i skeletonem rysuje się w jasnych barwach, mamy dobry polski wzór ze skoków narciarskich i chcemy go wykorzystać, aby popularyzować nasz sport. Telewizja z pewnością przybliży publiczności nasze dyscypliny oraz wygeneruje pozytywny wydźwięk marketingowy. Zachęcam do oglądania transmisji z pucharu świata. –mówi Przemysław Piesiewicz Wiceprezes  ds. Rozwoju i Marketingu Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu/ Wiceprezydent IBSF