Ruszamy z sezonem olimpijskim

 

Już po raz drugi FRKF Sporthotel w Pucku, znany również jak Ośrodek Szkoleniowo-Sportowy „Delfin”, będzie gospodarzem zgrupowania kadry naszych bobsleistów i skeletonistów. Rozpoczynający się 22 maja br. obóz będzie pierwszym etapem przygotowań do sezonu zimowego. Sezonu niezwykłego – przypomnijmy wszak, że w dniach 9-25 lutego 2018 roku w południowokoreańskim PyeongChang odbędą się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Zgrupowanie w Pucki będzie miało charakter ogólnorozwojowy – mówi szef szkolenia Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu, Ronald Mehlich. – Zawodnicy będą trenowali głównie pod kątem przygotowania motorycznego.

Od strony szkoleniowej czuwać będzie sam Jānis Miņins – trener naszych bobsleistów, a o zdrowie zadba znakomity fizjoterapeuta Sebastian Eisler.

W zgrupowaniu w Pucku, które potrwa do 29 maja br. wezmą udział – bobsleiści: Grzegorz Kossakowski, Mateusz Luty, Kamil Masztak, Łukasz Miedzik, Paweł Sarnecki, Jakub Stano, Krzysztof Tylkowski i Jakub Zakrzewski oraz skeletoniści: Marta Orłowska, Michał Jakóbczyk i Kamil Karnas. Ponadto powołania otrzymali najmłodsi adepci skeletonu: Agata Pabjańczyk i Rafał Krawczyk.

Podczas obozu nad Zatoką Pucką planowane są również testy dla potencjalnych, przyszłych bobsleistów i skeletonistów.