Ruszył Puchar Europy w bobslejach. Debiut Marka Lewis-Francisa

Za nami już pierwsze zawody Pucharu Europy sezonu 2014/2015 w bobslejach. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza start osady brytyjskiej – zarówno dwójki, jak i czwórki. W roli rozpychającego wystąpił bowiem w Winterbergu słynny sprinter Mark Lewis-Francis, mistrz olimpijski z 2004 roku i mistrz Europy z 2006 roku w sztafecie 4×100 metrów oraz rekordzista świata w hali na 60 metrów (6.51)!

W pierwszych zawodach Pucharu Europy, dwójka Bruce Tasker – Mark Lewis-Francis uplasowała się na 8. miejscu, tracąc do zwycięzców, Niemców Johannes Lochner – Gregor Bermbach półtorej sekundy. Brytyjczycy po raz pierwszy razem wystartowali w zawodach…

– Jestem bardzo zadowolony w mojego debiutu – mówi legendarny Brytyjczyk. – To fantastyczne, że już w pierwszych zawodach udało się nam dostać do czołowej „dziesiątki”. W ostatnich tygodniach bardzo dużo trenowaliśmy na lodzie. Ale wyścig to zupełnie co innego. Wiele rozmawialiśmy, jak ważny jest start. I w tym elemencie, mieliśmy drugie czas!
Bobsleje to oczywiście nie lekkoatletyka, ale uczucie, kiedy reprezentujesz dwój kraj oraz poczucie dumy i dobrze wykonanego zadania, są dokładnie takie same. Zanim rozpocząłem współpracę z chłopakami, zdawałem sobie sprawę, że łatwo nie będzie. Muszę udowodnić swoją przydatność do drużyny.

WYNIKI bobsleje dwójki kobiet_Winterberg1

WYNIKI bobsleje dwójki kobiet_Winterberg2

WYNIKI bobsleje dwójki mężczyzn_Winterberg1

WYNIKI bobsleje dwójki mężczyzn_Winterberg2

WYNIKI bobsleje czwórki mężczyzn_Winterberg1