Setki naszych kadrowiczów

Nasz skeletonista Michał Jakóbczyk (3. zmiana w sztafecie Agrosu Zamość) młodzieżowym mistrzem Polski w biegu na dystansie 4×100 metrów!!! Bobsleista Adrian Kamiński (4. zmiana w sztafecie Podlasia Białystok) z brązowym medalem! To dla nas najważniejsze wydarzenia z 33. lekkoatletycznych mistrzostw Polski U23, które odbyły się w Jeleniej Górze.

Ponadto, Adrian Kamiński uplasował się w finale biegu na dystansie 100 metrów na 6. miejscu, z czasem 10.72! Wynik nie może być jednak uznany jako rekord życiowy, gdyż zawodnikom pomagał wiatr wiejący w plecy z siłą 2,1 m/sek.

W eliminacjach „setki”, w jednej serii startowali Kamiński i Jakóbczyk. W regulaminowych warunkach (wiatr +1,3 m/sek.), nieco szybszy był Adrian, któremu zmierzono czas 10.81, co jest rekordem życiowy. Michał był wolniejszy tylko o 0.08 sekundy.

– Nie jestem do końca zadowolony z tego startu – mówi Adrian. – W eliminacjach, mimo „życiówki”, słabo wyszedłem z bloków startowych. To nie mój dzień. Czułem się przeciętnie. Może gdybym w finale mocniej rzucił się na mecie do przodu, byłoby 4. miejsce (10.70).

W biegu na 200 metrów, Michał Jakóbczyk poprawił rekord życiowy o 0.09 sekundy na 22.15.

Młodzieżowym mistrzem Polski został natomiast niedoszły… bobsleista – Marcin Grudka (Flota Gdynia). Już w eliminacjach, podopieczny trenera Ryszarda Sadkowskiego ustanowił wartościowy rekord życiowy 14.14 (poprzedni 14.26 sprzed tygodnia). W pełnym emocji finale, Grudka uzyskał czas 14.01 i wypełnił klasę mistrzowską!

Może jednak warto wrócić do bobslei…