Siła charakteru

Nasza dwójka Mateusz Luty – Grzegorz Kossakowski zajęła 15. miejsce w mistrzostwach Europy, które odbyły się na legendarnym torze „Olympia Bob Run St Moritz-Celerina” w St. Moritz. W zawodach Pucharu Świata, Polacy uplasowali się cztery miejsca niżej. Nasza ekipa zrezygnowała z udziału w czwórkach z powodu kontuzji Mateusza Lutego. Mistrzami Europy w dwójkach zostali Szwajcarzy Beat Hefti (po raz piąty w karierze) – Alex Baumann, ustanawiając w 1. przejeździe nowy rekord toru (1:06.17), a w czwórkach, Niemcy Maximilian Arndt – Kevin Korona – Martin Putze – Ben Heber.

Już podczas rozgrzewki przed 1. ślizgiem dwójek, naszemu pilotowi Mateuszowi Lutemu przytrafiła się kontuzja odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Mimo dokuczliwego bólu, nasi bobsleiści zdecydowali się wystartować – sam start był słaby (5.31 – 17. czas ME i 25. czas PŚ), ale przejazd wyborny. Ostatecznie, na mecie 1. przejazdu okazało się, że Polacy plasują się na 12. miejscu mistrzostw Europy (ex aequo z reprezentantami Monako, Rudy Rinaldi – Boris Vain).

Przed 2. ślizgiem do końca nie było pewne, czy Mateusz da radę wystartować. Siła wewnętrzna i charakter pozwoliły jednak przezwyciężyć ból – Polacy zjechali, ale zadowoleni być nie mogli.

WYNIKI_ME_bobsleje_dwójki mężczyzn_St. Moritz

WYNIKI_PŚ_bobsleje_dwójki mężczyzn_St. Moritz

WYNIKI_ME_bobsleje_czwórki mężczyzn_St. Moritz

WYNIKI_PŚ_bobsleje_czwórki mężczyzn_St. Moritz

WYNIKI_ME_bobsleje_dwójki kobiet_St. Moritz

WYNIKI_PŚ_bobsleje_dwójki kobiet_St. Moritz

WYNIKI_ME_skeleton mężczyzn_St. Moritz

WYNIKI_PŚ_skeleton mężczyzn_St. Moritz

WYNIKI_ME_skeleton kobiet_St. Moritz

WYNIKI_PŚ_skeleton kobiet_St. Moritz

Who_is_who_bobsleje_mężczyźni_dwójki

Who_is_who_bobsleje_mężczyźni_czwórki

Who_is_who_bobsleje_kobiety

Who_is_who_skeleton_mężczyźni

Who_is_who_skeleton_kobiety