Skeletoniści potwierdzili dobrą formę w Winterbergu

Nasi skeletoniści trzymają formę. Jesteśmy po kolejnym dniu startów na Pucharze Europy w Winterbergu. Marta Orłowska w drugi dzień zakończyła rywalizację na 10 miejscu. Wśród mężczyzn Michał Jakóbczyk w drugi dzień uplasował się na 13 pozycji, czyli kolejny raz w tym sezonie poprawił wynik i osiągnął najlepszy rezultat w swojej karierze. Trzeci z Reprezentantów Polski, zaledwie szesnastoletni Vladyslav Polyvach ostatecznie został sklasyfikowany poza finałową dwudziestką, zajmując 23 i 24 miejsce.

Warto zaznaczyć, że w pierwszy dzień Marta Orłowska po pierwszym ślizgu zajmowała 8 miejsce. Natomiast w drugi dzień startów po pierwszym ślizgu została sklasyfikowana nawet na 5 pozycji! Widać realny potencjał w wynikach w czasie rywalizacji międzynarodowej.
Michał Jakóbczyk podobnie jak Marta w pierwszych ślizgach uzyskiwał znaczne wyższe miejsca w klasyfikacji. W pierwszy dzień było to nawet 7 miejsce. “Jak widać jestem gotowy na jeden ślizg. W drugim zawsze coś mi nie wychodzi, ale pracujemy nad tym” powiedział Michał. Dodał również: “W drugim ślizgu miałem dużo gorszy czas startu o ponad 0,2 sekundy co jest bardzo dużo. Byłem bardzo zdziwiony, ale okazało się, że obsługa toru przed moim startem nie przeczyściła mi rowków startowych co bardzo blokowało płozy mojego skeletonu na starcie“. Mimo tego zawodnik z lubelszczyzny i tak zdołał osiągnąć najlepszy rezultat w karierze.

Trener Reprezentacji Polski w skeletonie Oleg Polyvach:
Lillehammer i Winterberg to pierwsze moje starty z Reprezentacją Polski i widać, że przygotowanie do sezonu daje efekty. Teraz widać coś czego nie można było zobaczyć na treningach. Marta i Michał mają problemy z wykończeniem wyniku, czyli z drugimi zjazdami. To bardziej problem psychologiczny, ale pracujemy już nad tym. To dopiero początek sezonu i myślę, że na kolejnym Pucharze w La Plagne poprawimy to.

Teraz chwila przerwy w startach skeletonistów. Kolejny Puchar Europy w grudniu. Życzymy naszej kadrze, krótkiej regeneracji sił i czekamy z niecierpliwością na kolejne sukcesy jeszcze w tym roku!

Wyniki:
Pierwszy dzień- skeleton kobiet: http://www.ibsf.org/en/component/events/event/169626
Pierwszy dzień- skeleton mężczyzn: http://www.ibsf.org/en/component/events/event/169625
Drugi dzień- skeleton kobiet: http://www.ibsf.org/en/component/events/event/169628
Drugi dzień- skeleton mężczyzn: http://www.ibsf.org/en/component/events/event/169627