Śnieżny Puchar Europy na Deutsche Post Eisarena w Königssee

Na Deutsche Post Eisarena w Königssee w ciężkich śnieżnych warunkach odbył się Puchar Europy w bobslejach. Polski pilot Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 9. miejsce.

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski stanęli dzisiaj na starcie bobslejowego Pucharu Europy. Na niemieckim torze Deutsche Post Eisarena w Königssee mieliśmy bardzo trudne i śnieżne warunki. W ostatnich godzinach na południu Niemiec odnotowano bowiem obfite opady śniegu, które nie ominęły areny dzisiejszych zmagań. Trener Kadry Narodowej Janis Minins podkreślił, że: “Śnieg i warunki pogodowe były dzisiaj decydujące”. Na starcie w Königssee stanęło 36 załóg w tym Japończycy, Chińczycy i Australijczycy. W stawce zawodników mogliśmy zobaczyć także złotego medalistę ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang Justina Krippsa reprezentującego barwy Kanady.

Luty z Tylkowskim w pierwszym ślizgu uzyskali czas 50:92 sekundy tracąc jedynie 0:63 setne sekundu do lidera, którym był wspomniany wcześniej mistrz olimpijski. W drugim ślizgu polska dwójka uzyskała gorszy czas przejazdu i ostatecznie zameldowała się na 9. miejscu. W trudnych zimowych warunkach bezkonkurencyjny okazał się Kanadyjczyk Justin Kripps, który w parze z Cameronem Stones dwukrotnie uzyskali najlepsze czasu startu oraz ślizgów. W dniu jutrzejszym o godzinie 9:00 Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski ponownie zameldują się na starcie w drugim Pucharze Europy na torze Deutsche Post Eisarena!

I Puchar Europy Königssee- klasyfikacja 

1. Justin Kripps i Cameron Stones  (Kanada)                                                      1:40.83

2. Dennis Pihale i Lukas Frytz (Niemcy)                                                               1:41.04

3. Cristian Mihai Tentea i Nicolae Ciprian Daroczi (Rumunia)                         1:41.39

4. Simon Friedli I Gregory Jones (Szwajcaria)                                                      1:41.44

——————————————————————————–

9. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski (Polska)                                                   1:41.94    (+1.11)

Pełne wyniki- I Puchar Europy w Königssee 12.12.2018