Stypendium w Soczi

Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu (IBSF) we współpracy z Rosyjskim Międzynarodowym Uniwersytetem Olimpijskim (RIOU) w Soczi – podobnie, jak w roku ubiegłym – oferuje jedno stypendium dla uczestnika programu MSA (Master of Sport Administration). Program realizowany jest w języku angielskim i mogą w nim brać udział byli zawodnicy. Pierwszą stypendystką została Kanadyjka Christina Smith – była bobsleistka, uczestniczka XIX Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w Salt Lake City w 2002 roku (debiut kobiecych dwójek – wraz z Paulą McKenzie – 9. miejsce).

Stypendium pokrywa koszty udziału w programie oraz zakwaterowanie w nowoczesnym campusie nad Morzem Czarnym. Studia trwają 39 tygodni i są podzielone na 3 semestry (wrzesień 2016 – czerwiec 2017). Wymagana jest obecność obowiązkowa na wszystkich zajęciach.

Zainteresowani są proszeni o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (poniżej), który należy wysłać na office@ibsf.org do 13 maja br.
W pozostałych załącznikach znajdziecie więcej informacji o programie MSA, warunkach studiowania oraz o pobycie w Soczi.
W przypadku pytań i nieścisłości prosimy o kontakt na office@ibsf.org.

MSA_Application_2016-2017_v1

MSA_brief

info_MSA_2016-2017

Rosyjski Międzynarodowy Uniwersytet Olimpijski powstał 21 października 2009 roku na mocy protokołu uzgodnień między Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Komitetem Organizacyjnym Soczi 2014 i Rosyjskim Komitetem Olimpijskim, a na mocy dekretu Federacji Rosyjskiej nr 774.
Założycielami tej autonomicznej organizacji non-profit są Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej, Rosyjski Komitet Olimpijski i kilka  firmy podmiotów prywatnych. Na czele Kuratorium Rosyjskiego Międzynarodowego Uniwersytetu Olimpijskiego stoi sam prezydent Władimir Putin.

Rosyjski Międzynarodowy Uniwersytet Olimpijski: http://www.olympicuniversity.ru/en/web/msa-eng1/home

Campus w Soczi: http://www.olympicuniversity.ru/en/press-center/video/-/multimedia/folder/991284

Christina Smith: http://english.fondpotanin.ru/what_we_do/education/olympic