Sukces naszej rodziny

Wielkie gratulacje i wielkie chwile naszego saneczkarstwa na torach lodowych – dwójka Wojciech Chmielewski (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) i Jakub Kowalewski (KS Śnieżka Karpacz) właśnie wywalczyła w niemieckim Königssee tytuł mistrzów świata młodzieżowców (w kategorii U23)! W rywalizacji seniorów zajęli dobre 11. miejsce.
Drugie miejsce w gronie młodzieżowców zdobyli Włosi – Florian Gruber i Simon Kainzwaldner, a trzecie Koreańczycy z Południa – Park Jin-Yong i Cho Jung Myung.

W ostatnim dniu mistrzostw świata w saneczkarstwie rozegrano konkurencje sztafet mieszanych – Ewa Kuls, Maciej Kurowski oraz Chmielewski i Kowalewski spisali się bardzo przyzwoicie, zajmując 8. miejsce.

Serdeczne gratulacje od Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu dla młodzieżowych mistrzów świata oraz sztabu szkoleniowego – z klubów obu zawodników i ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu: Przemysława Pochłoda, Edwarda Maziarza, Moniki Pawlak, Sylwestra Poniatowskiego, Roberta Dobrowolskiego i Tomasza Koćmierowskiego oraz trenera kadry narodowej Marka Skowrońskiego.
Przecież wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną rynny lodowej…

Być może Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski nawiążą do pięknych tradycji polskiego saneczkarstwa lodowego – w 1963 roku, w austriackim Imst, dwójka Ryszard Pędrak-Janowicz i Lucjan Kudzia wywalczyli złoty medal mistrzostw świata seniorów, a Edward Fender i Mieczysław Pawełkiewicz – srebrny.
W latach 1958 (Krynica) i 1961 (Girenbad), Jerzy Wojnar był mistrzem świata w męskich jedynkach, a w 1958 roku (Krynica) Maria Semczyszak i 1970 roku (Königssee) Barbara Piecha – mistrzyniami świata w żeńskich jedynkach.