Sylwia Smolarek na 5 miejscu w monobobach!

Sylwia Smolarek zajęła 5 miejsce w historycznym pierwszym Pucharze Europy w monobobach kobiet. Rywalizację wygrała Australijka Breeana Walker na drugim i trzecim miejscu kolejno stanęła Francuska i Holenderka. Gratulujemy Sylwii historycznego sukcesu i życzymy dalszej udanej kariery łącznie z rywalizacją na Igrzyskach Olimpijskich- Pekin 2022.

To duży sukces organizacyjny i szkoleniowy Związku. Od ogłoszenia decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w sprawie dodania konkurencji monobobów kobiet już od Zimowych Igrzysk Olimpijskich- Pekin 2022 minęło zaledwie kilka miesięcy. Od tego czasu aktywnie poszukiwaliśmy kandydatek do rozpoczęcia szkolenia. W październiku na zgrupowaniu w Siguldzie mieliśmy dwie zawodniczki, które przyszły testy i zostały zakwalifikowane do Kadry Narodowej, są to Aleksandra Jaźwińska i Sylwia Smolarek. Obydwie zakończyły pozytywnie całe szkolenie z jazdy na torze przygotowane przez trenera polskiej Kadry Narodowej w bobslejach- Janisa Minisa.

28 października 2018 roku w Siguldzie zostały rozegrane pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w monobobach kobiet, które wygrała Sylwia Smolarek. Przed południem stawała na podium odbierając złoty medal, a po południu była już w drodze do Norwegii na pierwszy w historii Puchar Europy w monobobach kobiet. W tym roku brak jest rozgrywek Puchar Świata, ponieważ brak tej konkurencji, a tym samym rywalizacji nie pozwolił na stworzenie systemu kwalifikacji. Zarówno Polska jak i sama Sylwia Smolarek zapisała się do historii jako uczestnicy pierwszej edycji światowej rywalizacji w tej olimpijskiej konkurencji.

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy Reprezentantce Polski za udany początek sezonu zimowego 2018/19!

Wyniki na stronie Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu (IBSF)