Teksas i skeleton

Cichutkie i skromne Collinsville w stanie Teksas to prawdopodobnie ostatnie miejsce na ziemi, w którym mieszkańcy mają możliwość uprawiać sporty zimowe. Zimą, średnia temperatura wynosi tu ok. 35 stopni Celsjusza, a wszystkich mieszkańców jest tu raptem ok. 1600… czyli tyle co niewielkie osiedle w naszym kraju. Jednak na przekór wszystkim, rodzina Delka postanowiła zmienić miejscowe obyczaje… Na swoich włościach wybudowała mini tor do skeletonu, a właściwie do rozpychania sanek.

Nad całością czuwał Lyle Delka, którego wspierała córka – Kellie Delka, która ma na swoim koncie starty w zawodach Pucharu Europy i Intercontinental Cup. Amerykańska skeletonistka wzorowała się na torze w Park City, którego start jest bardziej stromy od tego w Lake Placid.

Największym sukcesem sportowym Kellie Delka jest 7. miejsce w zawodach Pucharu Europy w grudniu ubiegłego roku w Altenbergu. W klasyfikacji generalnej Puchar Europy sezonu 2015/2016, Amerykanka zajęła ostatecznie 6. miejsce.
Warto podkreślić, że podczas pierwszych zawodów Puchar Europy w Siguldzie, Kellie Delka przegrała z naszą Martą Orłowską…