Trenerzy olimpijscy w Spale

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, odbyła się narada trenerów szkolenia olimpijskiego w sportach zimowych pod kątem XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2018 roku odbędą się w południowokoreańskim PyeongChang. Nasz związek reprezentowali: szef szkolenia PZBiS – Ronald Mehlich, trener główny bobslei – Janis Minins i trener główny skeletonu – Martins Bite.

Podczas konferencji trenerów zimowych sportów olimpijskich, mówiono m.in. o bezpośrednim przygotowaniu startowym, diagnostyce wysiłku i analizie obciążeń, współpracy w sztabie szkoleniowym na przykładzie kadry narciarzy biegowych drużyny norweskiej oraz żywieniu podczas BPS.

Na spotkanie do Spały zaproszono m.in. dyrektora Departamentu Narciarstwa Biegowego w Norweskim Związku Narciarskim, Pera Nymoena i trenera głównego kadry w Norweskim Związku Narciarskim, Tronda Nystada.
W naradzie wzięli również udział m.in. prof. Will Hopkins z Victoria University w Melbourne i Norwegian Sport University w Oslo oraz dr Gerard Rietjens z Trainingsgeneeskunde en Trainingsfysiologie (TGTF) w Utrechcie.