Uz redzēšanos Latvija! Zakończyło się pierwsze zgrupowanie lodowe Kadry Narodowej!

Do zobaczenia Łotwo! W dniu wczorajszym w łotewskiej miejscowości Sigulda zakończyło się pierwsze lodowe zgrupowanie Kadry Narodowej Bobslei. Podczas dziesięciodniowego obozu trener Janis Minins główną uwagę skupił na treningach na ścieżce startowej gdzie zawodnicy doskonalili jeden z najważniejszych elementów tego sportu jakim jest start. W zgrupowaniu wzięli udział doświadczeni zawodnicy Kadry Narodowej i uczestnicy Igrzysk Olimpijskich W PyeongChang: Arnold Zdebiak i Krzysztof Tylkowski, Jakub Stano i Jakub Zakrzewski. W Siguldzie obecni byli także 22-letni, pochodzący z Mierkiennik koło Białegostoku Kamil Popowski oraz starszy od niego o rok Hubert Olczyk z Opola, to nowe nabytki naszego łotewskiego trenera kadry narodowego. Obaj przygodę ze sportem rozpoczęli od lekkoatletyki. Pierwszy z nich jest trójskoczkiem, a drugi sprinterem. Olczyk przed paroma miesiącami zadeklarował chęć zostania bobsleistą, natomiast Popowski sprawdził się w lipcowych testach przeprowadzonych przez Mininsa.

–  Podczas zgrupowania miałem okazję po raz pierwszy w swoim życiu odbyć zjazd specjalnym letnim bobslejem, który zamiast płóz posiada koła. Treningi na ścieżce lodowej przypadły mi do gustu, wykonaliśmy dobrą i solidną pracę która mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Odpowiedział Popowski zapytany o pierwsze wrażania z wyjazdu na Siguldę. 

Hubert Olczyk zapytany o to samo odpowiedział w następujących słowach- Mimo że ze sportem mam do czynienia nie od dziś to na tym obozie naprawdę wiele musiałem się nauczyć. Samo spotkanie z lodem było dość stresujące ponieważ po zgrupowaniu w Jabloncu miałem w miarę przećwiczone rozpychanie na ścieżce tartanowej, a na lodzie to zupełnie inna bajka. Mimo tego dałem z siebie wszystko i dzięki trenerowi oraz kolegom nie poszło tak źle.

Obecnie zawodników Kadry Narodowej Bobslei czeka krótka przerwa.  Kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu będzie ponowne zgrupowanie na łotewskim torze w Siguldzie gdzie Kadra stawi się już w liczniejszym składzie. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 15-28 października a jego zwieńczeniem będą Mistrzostwa Polski!