Wiara czyni cuda

Nie po raz pierwszy okazało się, że skeleton łączy nie dzieli. Jest ponadto świetnym sposobem na życie. Wszystko wskazuje na to, że AJ „Hebrew Hammer” Edelman – izraelski skeletonista, nigdy nie będzie mistrzem świata. Spełnia natomiast swoje marzenia, znalazł sposób na nudę i przeciętność.

Adam Jeremy Edelman (rocznik 1991) pochodzi z Brookline, w stanie Massachusetts. Przez kilka sezonów był miejscową gwiazdą hokeja, zatem lód i zimno nie jest mu obce. Teraz mieszka w… słonecznej Kalifornii.
– Kiedy po raz pierwszy zjechałem głową w dół, to było jak narkotyk – wspomina AJ Edelman, na co dzień pracujący jako „produkt manager” w firmie Oracle.

Adam Jeremy jest amerykańskim ortodoksyjnym Żydem, który rygorystycznie przestrzega zasad swojej wiary. Wiara dla Żydów jest najwyższym celem i wyznacznikiem wszelkich norm i zasad. Dotyczy każdej dziedziny życia i ustala relacje międzyludzkie.

AJ „Hebrajski Młotek” Edelman startował w tym roku w mistrzostwach świata. Na torze w Igls zajął 33. miejsce. Tuż przed nim uplasował się… nasz Michał Jakóbczyk.