Skip to content Skip to footer

Wiara czyni cuda

Nie po raz pierwszy okazało się, że skeleton łączy nie dzieli. Jest ponadto świetnym sposobem na życie. Wszystko wskazuje na to, że AJ „Hebrew Hammer” Edelman – izraelski skeletonista, nigdy nie będzie mistrzem świata. Spełnia natomiast swoje marzenia, znalazł sposób na nudę i przeciętność.

Adam Jeremy Edelman (rocznik 1991) pochodzi z Brookline, w stanie Massachusetts. Przez kilka sezonów był miejscową gwiazdą hokeja, zatem lód i zimno nie jest mu obce. Teraz mieszka w… słonecznej Kalifornii.
– Kiedy po raz pierwszy zjechałem głową w dół, to było jak narkotyk – wspomina AJ Edelman, na co dzień pracujący jako „produkt manager” w firmie Oracle.

Adam Jeremy jest amerykańskim ortodoksyjnym Żydem, który rygorystycznie przestrzega zasad swojej wiary. Wiara dla Żydów jest najwyższym celem i wyznacznikiem wszelkich norm i zasad. Dotyczy każdej dziedziny życia i ustala relacje międzyludzkie.

AJ „Hebrajski Młotek” Edelman startował w tym roku w mistrzostwach świata. Na torze w Igls zajął 33. miejsce. Tuż przed nim uplasował się… nasz Michał Jakóbczyk.

X