Yang-ho Cho ustępuje

Przewodniczący komitetu organizacyjnego XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w południowokoreańskim PyeongChang w 2018 roku – Yang-ho Cho ustępuje ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym! Azjatycki biznesmen, prezydent koncernu transportowego Hanjin Group, w skład którego wchodzą krajowe linie lotnicze Korean Air, stał na czele POCOG od lipca 2014 roku – zastąpił wówczas Jin-Sun Kima, który podał się do dymisji.

Przypomnijmy, że Yang-ho Cho kierował staraniami PyeonChang o prawo zorganizowania igrzysk. Nie udało się w 2010 i 2014 roku. Jednak decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z 6 lipca 2011 roku, to właśnie południowokoreańskie miasto otrzymało organizację zawodów w 2018 roku (już w pierwszej rundzie głosowania uzyskało 63 głosy, pokonując drugie Monachium o 38 głosów, a francuskie Annecy o 45 głosów).

Yang-ho Cho to jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Azji – jest wiceprezesem komitetu olimpijskiego i paraolimpijskiego Korei Południowej. Jest także wiceprezydentem Azjatyckiej Unii Tenisa Stołowego.