Z toru w Igls na bieżnie w Rio

Jazmin Sawyers – srebrna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w 2012 roku w bobslejach dziewcząt, weźmie udział w zbliżających się XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich! Kilka dni temu, w Birmingham, wygrała mistrzostwa W. Brytanii w… skoku w dal, ustanawiając wartościowy rekord życiowy – 6.75 m. Tym samym zapewniła sobie start w Rio de Janeiro.

Podczas premierowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które w 2012 roku odbyły się w Innsbrucku, Jazmin Sawyers była rozpychającą ekipy brytyjskiej (pilot: Mica Mcneill). Reprezentantki Albionu przegrały wówczas tylko z Holenderkami, Marije Van Huigenbosch – Sanne Dekker (o 0.33 sekundy).
W tym samym, 2012 roku, tyle że w lipcu, Jazmin Sawyers wywalczyła w upalnej Barcelonie brązowy medal mistrzostw świata juniorów w… skoku w dal (6.67 m – pięć kolejnych skoków „spalonych”!).

Rok później, w Rieti, została już wicemistrzynią Europy juniorów w skoku w dal (6.63 m).

W 2014 roku, w Glasgow była druga w Commonwealth Games (6.54 m), a przed rokiem, w Tallinn, wywalczyła tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Europy w skoku w dal (6.71 m).

W siedmioboju legitymuje się rekordem życiowym 5007 punktów (2011).