Zaczynamy treningi

Po 30 godzinach podróży, ekipa naszych bobsleistów dotarła do Korei Południowej, a dokładnie do miejscowości YongPyong, gdzie została zakwaterowana. Przez najbliższe dni, dwójka Mateusz Luty – Krzysztof Tylkowski, wspierana przez Grzegorza Kossakowskiego, weźmie udział w International Training Period, poprzedzającym oficjalne treningi przed ostatnimi zawodami Pucharu Świata sezonu 2016/2017 na oddanym właśnie do użytku torze „Alpensia Sliding Centre” w PyeongChang. To właśnie na tym obiekcie, w lutym 2018 roku odbędą się zmagania bobsleistów i skeletonistów podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

– Pierwsze wrażenia są pozytywne – mówi nasz „eksportowy” pilot Mateusz Luty. – Tor wygląda ciekawie. Wydaje się, że jest dość techniczny, ale również bezpieczny. Samo miejsce bardzo fajne, obiekty blisko siebie. 7 marca rano pierwszy trening.

Do PyeongChang dotarł cały świat bobslejowo-skeletonowy: są m.in. Niemcy, Łotysze, Kanadyjczycy, Amerykanie i Rosjanie. Są również Czesi, ale i Australijczycy czy Jamajczycy. Naszych zawodników wspiera trener Janis Minins i fizjoterapeuta Sebastian Eisler.

International Training Period potrwa do 12 marca br. i wezmą w nim udział przedstawiciele 30 krajów. Od 14 marca br. ruszają oficjalne treningi przez zawodami Pucharu Świata.

Wyniki na http://www.ibsf.org/en/races-results?session=TR


Więcej na https://www.facebook.com/pzbis i https://twitter.com/?lang=pl