Zmiany w Pucharze Świata

Już podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie sezonu 2016/2017 zostaną wprowadzone zmiany w kolejności startu poszczególnych załóg i zawodników. Otóż dziesięciu najlepszych pilotów i skeletonistów sklasyfikowanych w aktualnym rankingu IBSF przystąpi do rywalizacji w numerami 6-15. Z numerami 1-5 wystartuje „piątka”, która zostanie wylosowana. Wszyscy pozostali piloci i skeletoniści zostaną dopuszczeni do startu od numer 16, zgodnie z zajmowanymi miejscami w rankingu IBSF.

Kolejną nowością, którą wprowadza w tym sezonie Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu to możliwość udziału w zawodach Pucharu Świata żeńskich czwórek bobslejowych w rywalizacji z męskimi. Każdy kraj ma prawo wystawić dwie dodatkowe załogi, pod warunkiem, że będą pilotowane przez kobiety.

Przypomnijmy, że czwórki pań zostały dopuszczone do zawodów organizowanych przez IBSF już w sezonie 2014/2015. I zarówno 2-krotna mistrzyni olimpijska (2010, 2014) i 2-krotna mistrzyni świata (2012, 2013) – Kanadyjka Kaillie Humphries, jak i mistrzyni świata (2015) – Amerykanka Elana Meyers Taylor radziły sobie nie najgorzej…

http://www.ibsf.org/en/standings

przepisy-ibsf_bobsleje

przepisy-ibsf_skeleton