IBSF publikuje kalendarz wyścigów bobslejowych i skeletonowych na lata 2022-2023 

tor Altenberg

Lozanna (RWH) Międzynarodowa Federacja Bobslejów i Szkieletów IBSF opublikowała kalendarz wyścigów bobslejowych i szkieletów na lata 2022-2023.

Po ogłoszeniu w maju Pucharu Świata i Mistrzostw Świata w sezonie poolimpijskim kalendarz obejmuje obecnie wyścigi na jedenastu różnych torach w ośmiu krajach i na trzech kontynentach.

Kalendarz IBSF obejmuje między innymi Para Sport World Cup z przystankami w Lake Placid (USA) i Whistler (CAN) w listopadzie i grudniu 2022 r. oraz Innsbruck (AUT, z Mistrzostwami Europy) w styczniu 2023 r. i Lillehammr (NOR). w lutym. St. Moritz (SUI) jako premiera organizuje Para Sportowe Mistrzostwa Świata wraz z Mistrzostwami Świata w bobslejach i skeletonie (23 stycznia – 5 lutego 2023).

Debiutuje również seria IBSF Europe Cup dla bobslejów i sportowców skeletonowych: po raz pierwszy wyścig odbędzie się na torze lodowym Bludenz w Austrii (26 listopada – 1 grudnia), który został oficjalnie otwarty w październiku 2021. Ten tor o długości około 750 metrów jest przeznaczony głównie do zawodów i treningów dla młodych saneczkarzy, bobslejów i sleketonu. Również Lillehammer (NOR), Altenberg (GER), Innsbruck (AUT), Sigulda (LAT) i Winterberg (GER) witają sportowców podczas IBSF Europe Cup 22/23, a Mistrzostwa Świata Juniorów odbywają się w Winterberg (GER, 9 stycznia). -15, 2023).

IBSF North American Cup rozpoczyna się i kończy poolimpijski sezon IBSF wyścigami w Whistler (CAN), Park City i Lake Placid (oba USA) w listopadzie i grudniu 2022 r. oraz finałem w Lake Placid (20-27 marca, 2023).

Tylko skeletonowy Puchar Interkontynentalny IBSF zaplanowano na Winterberg (GER), PyeongChang (KOR), Innsbruck (AUT) i Lillehammer (NOR).   

W ramach przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (YOG) w 2024 r. w Gangwon (KOR) IBSF oferuje trzy imprezy OMEGA Youth Monobob and Skeleton Series w lutym i marcu 2023 r. Tory goszczące to Lillehammer (NOR), tor YOG w PyeongChang ( KOR) i Lake Placid (USA).  ©RWH2022

Zobacz: Ogólny kalendarz wyścigów IBSF 2022/2023 w formacie PDF