Bonjour Lausanne 2020! Zaczynamy Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.

Dzisiaj o 19:55 rozpoczną się III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lausanne 2020. Polska Reprezentacja liczy 45 sportowców w tym dwójkę naszych zawodników. Zuzanna Klocek- Skeleton i Oskar Langowski- Bobsleje. Warto przyjrzeć się tej dwójce sportowców bo po pierwsze to młodzi i waleczni ludzie a po drugie to oni już teraz stanowią przyszłość!

Sport i edukacja

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Youth Olympic Games) to impreza organizowana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Pomysł imprezy przedstawił w roku 2001 Jacques Rogge. 6 lipca 2007 członkowie MKOL, na 119 sesji w Gwatemali, potwierdzili organizację młodzieżowej wersji igrzysk olimpijskich. Youth Olympic Games są największym wydarzeniem sportowym dla młodych sportowców w wieku 15 do 18 lat. Od innych tego typu eventów odróżnia je ciekawy i unikalny program kulturalny, dotyczący między innymi historii i idei Igrzysk Olimpijskich. Impreza łączy w sobie sportową rywalizację z edukacją, ucząc młodych sportowców z całego świata odpowiedzialności społecznej, rozwoju umiejętności oraz zdrowego stylu życia. Polski Związek Bobslei i Skeletonu cały czas poszukuje młodych zawodników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w bobslejach i skeletonie!

Historyczna kwalifikacja dla bobslei i skeletonu

Zawodnicy z Kadr Narodowych prowadzonych przez Polski Związek Bobslei i Skeletonu pierwszy raz w historii wywalczyli w sportowej rywalizacji kwalifikację na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. To ogromny sukces sportowy i organizacyjny Związku, który pokazuje, że mimo coraz większych wyzwań można rozwijać się w dobrym kierunki i budować nową jakość w prowadzonych przez nas dyscyplinach. Zuzanna Klocek i Oskar Langowski wystartują w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich ale nie tylko oni stanowią o nowej sile. Łukasz Kulus w bobslejach i Vlad Polyvach w skeletonie to sportowcy, którzy również udowadniają swoją determinację do osiągania sukcesów.

Tworzymy piękna historię. Kwalifikacja Oskara Langowskiego i bardzo dobra postawa Łukasza Kulusa daje nowe spojrzenie na przyszłość Polskich bobslei. Osobiście jestem bardzo szczęśliwy, ze w tak  krótkim czasie wykonaliśmy bardzo trudne zadanie “kawał dobrej roboty” ale zrobiliśmy to. Jest to duże wyróżnienie dla mnie i Polskich bobslei- znaleźć się na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Uważam, że jest to początek drogi do budowania zespołu który będzie walczył w przyszłości o medale Mistrzostw Świata i Igrzyskach Olimpijskich. powiedział Trener Kadry Młodzieżowej Norbert Foltin

Wszystko co musicie wiedzieć o transmisji!

Olympic Channel przeprowadzi ponad 300 godzin transmisji na żywo z nadchodzących Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Lausanne 2020 ‼️

Początkiem najważniejszej na świecie imprezy w sporcie młodzieżowym jest ceremonia otwarcie, która odbędzie się 9 stycznia (czwartek) o godzinie 19:55 na Vaudoise Arena

Olympic Channel uruchomi specjalny dedykowany kanał transmisji streamingowej dostępny 24 godziny! Znajdą się na nim transmisje na żywo, retransmisje, podsumowania najważniejszych wydarzeń a także wywiady ze sportowcami. Na urządzeniach mobilnych a także na niektórych markach telewizorów dostępna jest do pobrania aplikacja Olympic Channel.

Polski Związek Bobslei i Skeletonu zaprasza do kibicowania Polskiej Reprezentacji‼️

 https://www.lausanne2020.sport/en
 https://www.youtube.com/user/olympic
 https://www.olympicchannel.com/en/
 https://tiny.pl/t8qtp

Starty naszych zawodników

Pierwsza na starcie na torze @OlympiaBobRun w St’Moritz zamelduje się nasza skeletonistka Zuzanna Klocek.

W bobslejach Polskę reprezentować będzie Oskar Langowski, który na starcie w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich @lausanne2020 zamelduje się 20 stycznia.

Chcesz być na bieżąco z informacjami odwiedź nasze social media!