Międzynarodowy MCR w bobslejach i skeletonie- Praga 2022

W weekend 3-4 września 2022 r. na terenie praskiego Olimpu odbył się międzynarodowy MCR w bobslejach i skeletonie. Przy słonecznej pogodzie, oprócz naszych reprezentantów, w oba weekendowe dni zaprezentowali się przedstawiciele Niemiec, Czech, Rumunii, Słowacji i Ukrainy.

Sobotni program zarezerwowany był dla poszczególnych dyscyplin w monobobach i skeletonie.

W kategorii szkieletu kobiet zwyciężyła polska zawodniczka Linda Weiszewski z czasem 5,62 przed Martiną Novotovą.

W kategorii skeleton mężczyzn zwyciężył ukraiński zawodnik Vladyslav Geraskevych z czasem 4,93 przed Władysławem Polyvachem i Bartoszem Sienkiewiczem.

W kategorii monobobów wśród hamulców zwyciężył Michal Dobeš z czasem 5.30 przed Nicolae Ciprianem Daroczim i Dominikiem Záleskim.

W kategorii monobobów wśród pilotów wygrał z czasem 5,43 z Jáchym Procházką przed Adamem Dobešem i Radkiem Sobczykiem.

W kategorii monobob kobiet zwyciężyła niemiecka zawodniczka Cynthia Kwofie z czasem 5,75 sekundy przed Lindą Weiszewski i Leoną Klein.

Niedzielny program rozpoczął wyścig podwójnych bobslejów kobiet, w którym zwyciężyła niemiecka załoga Leony Klein/Cynthia Kwofie z czasem 5,59 sekundy przed załogami Lindy Weiszewski/Katarzyna Tuniewicz i Viktorii Čerňanská/Lucia Kršková.

W kategorii podwójnych bobslejów mężczyzn rumuńska załoga Mihai Daniel Pacioianu/Nicolae Ciprian Daroczi zwyciężyła z czasem 5,01 sekundy przed załogami Dalibora Havelki/Davida Bureša i Adama Dobeša/Dominika Záleskiego.

W kategorii 4 bobów zwyciężyła załoga Dominik Dvořák/David Bureš/Dalibor Havelka/Dominik Záleský z czasem 4,84 przed załogami Matěj Běhounek/Petr Fomenko/Ondřej Rapp/Antonín Wijas i Radek Sobczyk/Bartek Sienkiewicz/Filip Kordasiewicz Aleksy Boroń.

Punktem kulminacyjnym całego weekendowego programu były wyścigi w kategorii masters, w których zwyciężyła załoga Jan Vrba/Martin Bohman/Radek Matoušek/Jakub Havlín z czasem 5.17 przed załogą Ivo Danilevič/Miloš Veselý/Jan Kobián/Jan Stokláska.

Pełne wyniki międzynarodowego MCR w bobslejach i skeletonie- Praga 2022

Zobacz, jak przebiegały zawody