Smolarek i Byczkowska na 16 miejscu MŚ seniorek w Altenbergu!

Sylwia Smolarek i Aleksandra Byczkowska zostały ostatecznie sklasyfikowane na 16 miejscu w Mistrzostwach Świata seniorek w bobslejach, które odbyły się dzisiaj w Altenbergu.
Emocjonującą rywalizację na najtrudniejszym torze na świecie wygrała bardzo doświadczona Kaillie Humphries (USA). Jak to na Altenberg przystało nie obyło się bez wywrotek. Dwie włoskie pilotki nie ukończyły rywalizacji, doświadczona Rumunka również nie dojechała do mety na płozach zaliczając groźną wywrotkę. Nawet jedna niemiecka pilotka po błędzie w drugim ślizgu i wywrotce została wycofana z mistrzostw. Nasze zawodniczki poprawnie przejechały 4 ślizgi, co odbiło się pozytywnych echem u zagranicznych trenerów i komentatorów. Należy dodać, że nasze zawodniczki mogą jeszcze 5 lat startować z kategorii juniorek, a już rywalizowały w zawodach seniorskich.
Gratulacje dla zawodniczek i trenera Norberta Foltina, który wyszkolił nasze zawodniczki do jazdy w konkurencji dwójek bobslejowych, doprowadził do uzyskania kwalifikacji na MŚ seniorek i zajęcia 16 miejsca!